Imieniny: Amandy, Jana i Juliana
poniedziałek, 27 maja 2019
EUROPA MAŁYCH OJCZYZN
EUROPA MAŁYCH OJCZYZN

Miasto Wałbrzych i Związek Miast Polskich zapraszają 24 kwietnia br. do udziału w Kongresie Małych i Średnich Miast „Europa Małych Ojczyzn”, który odbędzie się w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Kongres z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Komisji Europejskiej oraz ekspertów z zakresu zagospodarowania przestrzennego, demografii i ekonomii zainicjuje tak bardzo konieczną dyskusję rzyszłości małych i średnich miast w Polsce.

Rozwój społeczno-gospodarczy w poszczególnych regionach kraju ulega coraz większemu zróżnicowaniu.
W wielu ośrodkach miejskich i na obszarach leżących poza dużymi aglomeracjami obserwujemy zmniejszenie dynamiki rozwoju a także narastanie niekorzystnych procesów społecznych. Zdecydowana większość ze 122 miast średnich, tracących swoje funkcje społeczno-gospodarcze, wskazanych w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, znajduje się w tych obszarach.

Program Kongresu został przygotowany w dialogu z zainteresowanymi miastami oraz w ścisłej współpracy z ekspertami z zakresu rozwoju małych i średnich miast.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i zachęcamy do zapoznania się z programem.