Imieniny: Maury, Milany i Tomasza
sobota, 22 września 2018
Wałbrzych
Gmina Wałbrzych stworzy kolejny Dom Pomocy Społecznej

Gmina Wałbrzych pozyskała środki unijne na realizację kolejnego przedsięwzięcia zwiększającego dostęp do usług społecznych.

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją Prezydenta Romana Szełemeja do końca sierpnia przyszłego roku w dzielnicy Biały Kamień powstanie nowy Dom Pomocy Społecznej, który zapewni całodobową, stałą opiekę dla 30 osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorym.

Obiekt powstanie dzięki adaptacji i wyposażeniu budynku byłej Szkoły Podstawowej przy ul. Generała Władysława Andersa 162a w Wałbrzychu.

Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt pod nazwą:

„Dom Pomocy Społecznej – rozwój infrastruktury społecznej w Gminie Wałbrzych.”
(numer projektu: RPDS.06.01.04-02-0009/17)

jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

Wartość całkowita projektu: 6 209 881,71 PLN
Wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej: 2 904 784,12 PLN