Imieniny: Henryka, Igi i Włodzimierza
środa, 15 lipca 2020
Oddaj krew
26.06.2020
Krwiodawco – nie czekaj, oddaj krew w wakacje!

Krew jest lekiem, którego nie można wyprodukować. Tylko człowiek jest w stanie podzielić się tą niezwykłą substancją. Oddając krew- możesz sprawić, że ktoś przeżyje to lato i kolejne. Tak wiele właśnie od Ciebie zależy, szczególnie w tym trudnym czasie! Krew potrzebna jest w leczeniu nowotworów, podczas przeszczepów i innych operacji ale także przy masowych krwotokach. Krew może być potrzebna w każdej grupie wiekowej.
Przypominamy, że Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zaopatruje w krew i preparaty krwiopochodne ponad 20 szpitali i banków krwi na terenie 11 powiatów. Odpowiednia, stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo w jakim momencie będziemy zmuszeni sami lub nasi bliscy z niej skorzystać.
Krew potrzebna jest codziennie – Pamiętaj! Apelujemy. Zabierz przyjaciół, kolegów z pracy, sąsiada i odwiedź najbliższy punkt poboru krwi lub ekipę wyjazdową!

Więcej informacji na stronie www.rckik.walbrzych.pl

Zapraszamy!