• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Danieli, Irwina i Małgorzaty
poniedziałek, 13 lipca 2020
25.02.2015
Polskie miasta przyszłości WAŁBRZYCH WŚRÓD LAUREATÓW

Warszawa, Kraków i Poznań to laureaci pierwszej edycji rankingu fDi Intelligence Polish Cities of the Future 2015/2016. Uroczysta Gala, podczas której wręczono nagrody, odbyła się 23 lutego w warszawskim hotelu Regent. W wydarzeniu udział wzięli m.in. prezes PAIiIZ Sławomir Majman, wiceprezes Anna Polak-Kocińska oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Arkadiusz Bąk.

Wałbrzych został nagrodzony w kategorii średnich miast o najlepszej efektywności kosztowej. Dyplom odebrał zastępca prezydenta Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk. Znaleźliśmy się na drugim miejscu po Sosnowcu, przed Tarnowem, Chorzowem i Tychami.

Nagrodzonych zostało więcej miast Aglomeracji Wałbrzyskiej: Kamienna Góra otrzymała drugie miejsce w kategorii małych miast o najlepszej efektywności kosztowej. Świdnica drugie wśród małych miast przyjaznych biznesowi oraz pierwsze miejsce w kategorii kapitał ludzki i poziom życia.

fDi Magazine to ośrodek z grupy Financial Times zajmujący się inwestycjami. To pierwszy ranking fDi zajmujący się wyłącznie polskimi miastami. Eksperci porównali kilkadziesiąt czynników w 50 lokalizacjach. 

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter