Imieniny: Kamili, Kamila i Marcelego
Wałbrzych
26.06.2014
Rok rewolucji śmieciowej w Wałbrzychu

Wałbrzych szybko dostosował się do przepisów i wymogów nowego systemu gospodarki odpadami. W tym roku osiągniemy 15% poziom segregacji odpadów. To dwukrotnie lepszy wskaźnik niż przed wejściem w życie nowej ustawy - zaznaczył Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Liczba pojemników i "gniazd", która została ustawiona w mieście, w zupełności pokrywa się z potrzebami mieszkańców.

- Okresowe akcje takie jak “Wywalamy graty z chaty” (październik i kwiecień), odbieranie choinek po świętach czy elektroodpadów raz na kwartał, doskonale się sprawdziły. Współpracujemy z 25 aptekami, na terenie których ustawiliśmy konfiskatory na przeterminowane leki - mówiła Aleksandra Winiarska z UM w Wałbrzychu.

Nowy system kontrolują strażnicy miejscy i pracownicy UM. Ich działania przypominają o obowiązku segregacji odpadów, przynoszą również coraz lepsze skutki edukacyjne.

Miasto przygotowuje kolejne ułatwienia dla mieszkańców. W opracowaniu jest elektroniczna deklaracja. Analizowane są modyfikacje w zakresie zniesienia segregacji odpadów bio i zaliczenie ich do odpadów zmieszanych. Przygotowywana jest również rozbudowa Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Beethovena.