• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Joachima, Kiry i Maurycego
środa, 20 marca 2019
Narodowe Czytanie
30.08.2018
Wydarzenie pod Atlantami - Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

Biblioteka pod Atlantami i Wałbrzyski Ośrodek Kultury zapraszają 8 września na godzinę 10.00 do Filii nr 7 przy ul. Broniewskiego 65a na Narodowe Czytanie. 

W tym roku, wraz z przedstawicielami władz, dyrektorami instytucji kultury i szkół oraz zaproszonymi gośćmi czytać będziemy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

- W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Akcja Narodowe Czytanie zainicjowana została w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Pierwszą narodową lekturą był Pan Tadeusz Adama Mickiewicza. W następnym roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza i Wesele Stanisława Wyspiańskiego. 

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter