• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Kingi, Krystyna i Michaliny
środa, 24 lipca 2019
Piotr Kania
28.08.2018
Wydarzenie pod Atlantami - wernisaż wystawy Piotra Kani

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy rysunku Piotra Kani „Pomiędzy czernią a bielą", które odbędzie się 5 września o godzinie 18.00 w Galerii pod Atlantami.

Pomysłem na prezentowane prace jest zderzenie cywilizacji z naturą, mitu z rzeczywistością, gdzie odległe na pozór światy się przenikają, tworząc obrazy, które łączą przeciwieństwa. Inspiracją jest współczesne kino, przestrzeń miasta i architektura, której ekspansja wypiera to, co bliskie człowiekowi. Tak więc nie tylko biel i czerń, ale cała gama półtonów i szarości w odnajdywaniu równowagi i własnego miejsca. Prace wykonane zostały w technice lawowania i rysunku tuszem.
 
Piotr Kania, urodzony 5 czerwca 1972 w Łodzi. Od prawie 20 lat mieszka i tworzy w Warszawie. Zawodowo prowadzi projekty związane z brandingiem oraz projektowaniem grafiki i struktury opakowań. W swoim dorobku posiada wiele realizacji wiodących marek polskich i międzynarodowych. Obecnie pracuje jako dyrektor kreatywny działu Brand Identity agencji Czteryczwarte Brand Design w Warszawie.

Piotr Kania kierował zespołami, które zdobyły nagrody Klubu Twórców Reklamy w kategorii design, jak również był członkiem jury w kategorii ilustracja KTR w 2014 roku oraz w kategorii design w 2013r. W roku 2014 był ekspertem w przeglądzie portfolio See&Say z KTR w kategorii Design i Ilustracja. Jest absolwentem łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Współorganizował łódzkie konwenty komiksu oraz działa w Stowarzyszeniu Twórców „Contur". Gościnnie prowadzi wykłady na macierzystej ASP dla studentów Studiów podyplomowych Pracowni Ilustracji i Komiksu. W 1997 r. zdobył Wyróżnienie za najlepszą realizację w kolorze na Ogólnopolskim Konwencie Twórców Komiksów w Łodzi, rok póżniej został laureatem Grand Prix i Wyróżnienia za najlepszą realizację w kolorze na IX OKTK.

Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych z zakresu rysunku, malarstwa i grafiki, m.in.: - „Ona, ja" - Eikon - Galeria Katedry Teorii Literatury, Teatru i Filmu UŁ; - „Dwoistość" – Galeria Stypendyści; - Międzynarodowy Studencki Festiwal Filmów Animowanych w Łodzi; - Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie w wystawie reprezentującej tzw. Trzecią generację polskich rysowników komiksowych; - Angouleme we Francji pod patronatem Biblioteki Narodowej i Ministra Kultury na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu. Publikacje między innymi w Komiks Forum, Czas Komiksu, Nowy Talizman, Cosmopolitan, She, OMS, Insider, Miś, Przekrój, Contur, album – „Komiks - Antologia komiksu polskiego" wyd. Egmont.

W wolnych chwilach tworzy krótkie formy komiksowe, ilustracje. Szczęśliwy tata dwóch synów: Jeremiego i Mikołaja. Wykształcenie: 1993-1998 r. - magister sztuki, artysta plastyk - Akademia Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Malarstwa i Grafiki. Dyplom w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej pod kierunkiem prof. Stanisława Łabęckiego i Pracowni Malarstwa prof. Mariana Kępińskiego. 1992-1987 r. - Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi, Formy Użytkowe.

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter