• Česky
  • Anglicky
  • Francouzsky
  • Německy
  • Polsky
Name-day: Maury, Milany a Tomasza
Úterý, 22 Září 2020
Wakacje w Starej Kopalni
07.07.2020
Wydarzenia w Starej Kopalni

Czerwiec w Starej Kopalni był miesiącem wyjątkowym – w tym czasie obiekt odwiedzili liczni autorzy blogów podróżniczych i rodzinnych. Lipiec również zapowiada się ciekawie – wakacyjne zajęcia edukacyjne i warsztaty dla dzieci oraz kolejne edycje Nocnego Zwiedzania.

Od początku czerwca Starą Kopalnię odwiedziło blisko 10 blogerów. Byli to zarówno autorzy blogów typowo podróżniczych i rodzinnych (m.in. Busem przez Świat, Zbieraj Się, Wszędobylscy, Podróże bez Ości, Polskie Szlaki oraz Atrakcyjne wakacje z dzieckiem), jak również blogów rowerowych (SzajBajk). Każdy z wyżej wymienionych blogów ma szerokie grono odbiorców, co pozwala na silną promocję  Wałbrzycha i jego atrakcji w określonych grupach. Relacje z odwiedzin Starej Kopalni są już dostępne w mediach społecznościowych poszczególnych blogerów, którzy nie tylko udali się na zwiedzanie obiektu, ale również skorzystali m.in. z warsztatów ceramicznych oraz Nocnego Zwiedzania.

Sobotni wieczór był pełen wrażeń – o godzinie 21.00 rozpoczął się spektakl „dzień:noc: DZIEŃ”, który składał się z dwóch monodramów w reżyserii Jerzego Weltera: „ Faszystowska mać” i „ Być u siebie”. Również o godzinie 21.00 rozpoczęła się kolejna edycja Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi – taka formuła zwiedzania cieszy się dużą popularnością i w każdą lipcową sobotę będzie można spróbować swoich sił w górniczych pracach. Szczegóły i bilety dostępne na stronie www.starakopalnia.pl.

Od lipca Stara Kopalnia zaprasza dzieci na Wakacje w Starej Kopalni – do wyboru są zajęcia muzealne (np. Szychta Fuksów – pierwsza zmiana młodych górników, gry terenowe, zajęcia kartograficzne) oraz warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej (m.in. warsztaty zdobnicze, kalkomania, mała forma rzeźbiarska). Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie instytucji – bilety dostępne stacjonarnie w kasie w Kawiarni Sztygarówka. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy na adres sekretariat@starakopalnia.pl lub tel. 74 667 09 00.

Przez cały okres wakacji w weekendy (sobota-niedziela) Stara Kopalnia wydłuża godziny zwiedzania – ostatnie wejście rozpoczyna się o godzinie 17.00. Bilety można zakupić wcześniej przez stronę internetową.

Do 2 sierpnia dostępna jest wystawa fotografii Marcina Ryczka. Oprócz niesamowitych zdjęć z różnych części świata, na wystawie dostępna jest także instalacja wykonana z 1000 sztuk żurawi origami, które powstały podczas warsztatów w Starej Kopalni. Wystawa jest czynna codziennie, wstęp wolny. 18 lipca instytucja zaprasza na wyjątkowe oprowadzanie po wystawie „Harmony” z udziałem autora.

Ostatni miesiąc był intensywnym czasem promocji – Stara Kopalnia wraz z Muzeum Porcelany promowały swoją ofertę m.in. w Palmiarni w Wałbrzychu, Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz w Podziemnym Mieście Osówka w Głuszycy. W nadchodzących miesiącach Stara Kopalnia będzie obecna w kolejnych, okolicznych atrakcjach turystycznych.

News archive »
Odeslání snímku, výhru
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter