• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Bianki, Borysa i Wawrzyńca
poniedziałek, 10 sierpnia 2020
Szyb pokój
30.06.2020
Powstaje Stacja Uzdatniania Wody „Szyb Pokój”

Inwestycja w Jedlinie – Zdroju realizowana jest od lutego, kiedy umowę z Wodociągami Wałbrzych podpisało Przedsiębiorstwo Budownictwa i Instalacji ABT z Częstochowy. Wartość zadania opiewa na kwotę 16,8 mln zł. Pomimo pandemii prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, toteż można się spodziewać, że zostaną zakończone we wrześniu 2021 roku.

Nowa stacja będzie uzdatniać około 2500 m3 na dobę, co stanowi około 10 % obecnej produkcji Wodociągów Wałbrzych. Wydobywana i uzdatniana woda rozprowadzana będzie w kierunku Jedliny Zdroju – do 40 m3/h i Wałbrzycha – do 80 m3/h. Woda w kierunku Jedliny pozwoli zasilić miasto oraz miejscowości Olszyniec i Jugowice położone na terenie gminy Walim. Woda z kierunku wałbrzyskiego dzielnice Rusinowa, Kozice, część Starego Zdroju (osiedle Kolonii Trzech Róż), Nowe Miasto, górną część Poniatowa oraz Dziećmorowice w gminie Walim. Uruchomienie SUW Szyb Pokój pozwoli także na racjonalną gospodarkę studniami głębinowymi położonymi na terenie gminy Mieroszów.

Nie bez znaczenia jest fakt, że nowe źródło wody włączone do systemu Wodociągów Wałbrzych, podniesie bezpieczeństwo zachowania ciągłości dostaw wody, które mogłoby zostać obniżone w przypadku wystąpienia długotrwałych okresów suszy.

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter